Výběr obuvi na běžky

Výběr obuvi na běžky

Výběr obuvi na běžky

Při výběru obuvi na běžky je nejprve třeba zjistit, pro jaký systém vázání je bota určena.

U běžecké obuvi máte na výběr  z 3 druhů podešví podle typu vázání, SP (SKOL), SNS (Salomon) NNN (Rottefella), jednotlivé systémy nelze kombinovat. Salomon má navíc speciální dvouhrazdičkovou podešev pro systém SNS Pilot.

(Existuje ještě starší typ vázání který je dodnes využíván a to N75).

Dalším kritériem výběru je způsob lyžování, boty na klasiku bývají nižší a měkčí, boty na bruslení jsou vyšší se zpevněným kotníkem. Mezityp představují tzv. kombi boty. Jsou vyšší, v oblasti kotníku vyztužené plastovou manžetou, která zajišťuje stabilitu nohy při bruslení, ale stále dost měkké a ohebné pro klasický styl.

Velikost obuvi by měla odpovídat velikosti Vaší nohy, bota musí sedět. Nekupujete vycházkovou obuv, ale obuv na sport. Rozhodně nedoporučujeme kupovat obuv o číslo větší s tím, že si do ní vezmete tlusté ponožky. Pokud se ponožka v botě vymáčkne, při pohybu nohy v botě si odřete patu.

Naopak nelze počítat s tím, že bota časem příliš povolí, protože špička běžecké obuvi je vyztužená.

Výběru běžecké obuvi věnujte minimálně tolik pozornosti jako výběru lyží. Při nákupu v naší prodejně si vyzkoušejte více modelů a raději obě boty, naši zaměstnanci Vám s výběrem ochotně pomohou. Při nákupu přes e-shop můžete obuv bez problému vyměnit nebo do 14 dnů od převzetí zboží vrátit.

Druhy vázání:

SNS Salomon 

SNS Pilot

NNN Rottefella

N75


Přidané komentáře